Young Lions 2017

Výsledky

1. Print

Juraj Kovac, Jakub Novota
Young lions - Gold: Mreža vs Mriežka |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na slovnej aj vizuálnej hre ukazujeme rozdiel medzi tým ako sa populárna západná kultúra užívala v strachu kedysi a ako sa s hrdosťou a radosťou užíva dnes.
Zoznam príspevkov
Matúš Hliboký, Michal Minár
Young lions - Silver: Toto nie je vtip |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Málokto z nás si uvedomuje, že výnimočné veci, ktoré dennodenne používame alebo sledujeme vznikli vďaka možnostiam a princípom otvorenej spoločnosti.
Zoznam príspevkov
Roman Roj, Michal Hazior
Young lions - Bronz: autocorrect |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V dnešnej otvorenej spoločnosti nás už žiadny cenzor nekontroluje, neopravuje a ani nám neprikazuje čo a ako máme písať, či hovoriť. Kontrolovať a opravovať sa náš pokúša už len autocorrect. A to je celkom fer, nie?
Zoznam príspevkov

2. PR

Matúš Kvas, Martin Špeťko
Young lions - Bronz: Toto je miesto pre teba |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mladí ľudia vnímajú prácu v PR ako udržiavanie vzťahov s novinármi. Ak chceme zaujať, musíme im ukázať zmysluplnosť a šírku rozsahu našej roboty. Keď príde na lámanie chleba, je to práve PR, ktoré ovplyvňuje reputáciu nielen marketingovej komunikácie, ale celej existencie značky. Preto prichádzame s ideou „Toto je miesto pre teba“. Pomocou slovnej hračky ukazujeme, kde všade má PR svoje miesto, no zároveň apelujeme na cieľovku, že práve oni majú pracovné miesto v PR. V kampani využívame digitálne nástroje zamerané na aktualizačné momenty zo sveta PR.
Zoznam príspevkov

3. Marketers

Bohumil Pokstefl, Juraj Zamborsky
Young lions - Gold: Upracme Slovensko a Kontentino |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Upracme Slovensko a Kontentino
Zoznam príspevkov
Viktor Blaha, Ondrej Mikuš
Young lions - Silver: #UPRACMESLOVENSKO |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V rámci nášho zadania sme pripravili event #UPRACMESLOVENSKO, ktorý aktivizuje Millennials k tomu, aby do upratovania svojho okolia a tým riešili globálny problém na lokálnej úrovni.


Pre istotu prikladáme link na stiahnutie všetkých podkladov : http://bit.ly/YLBLAHAMIKUS
Zoznam príspevkov
Petra Rímešová, Barbora Takáčová
Young lions - Bronz: Upracme Slovensko s VÚB |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Brief na vypracovanie kampane podporujúcej aktivitu Upracme Slovensko s VÚB, ktorá má motivovať generáciu Y k účasti na Svetovom dni upratovania 2018.
Zoznam príspevkov
Miroslava Píšová, Miriama Zemkova
Young lions - Bronz: Sme.sk podporuje event „UPRACME SLOVENSKO& |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Komunikačná kampaň rozdelená do dvoch fáz, ktorej hlavným cieľom je účasť relevantnej skupiny mladých ľudí na evente „UPRACME SLOVENSKO” v rámci Svetového dňa upratovania.
Zoznam príspevkov

4. Film

Jaroslav Vígh, Róbert Ludrovský
Young lions - Gold: #nepreskocim |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight:
Žijeme v dobe, v ktorej na nič nemáme čas, dokonca ani na pomoc blížnemu. Všetko preskakujeme. Do seba zahľadená generácia Millennials sa nachádza v epicentre tohto problému a je najväčšou obeťou doby preskakovania.
Ako príslušníkov generácie Millennials inšpirovať k tomu, aby robili dobré skutky?

Riešenie:
Využili sme známy prvok videoportálu YouTube - “Skip Button”, a za jeho pomoci sme vykreslili jeden deň v živote mladého človeka. Počas neho sa mu naskytne hneď niekoľko príležitostí zachovať sa pekne a spraviť dobrý skutok. Vždy si však zvolí jednoduchšiu cestu - preskočí to.
To sa však nevypláca…
Zoznam príspevkov
Roman Roj, Michal Hazior
Young lions - Silver: #dobrahra |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby si naša uponáhľaná generácia našla čas na dobré skutky a zdieľala ich na internete, potrebuje na to zaujímavú formu. Prišli sme preto s jednoduchou hrou na instagrame, ktorá ma ambíciu spustiť reťazovú reakciu videí - dobrých skutkov. Vďaka instagramu a jeho funkciám si jednoducho a kretívne môžu vytvoriť vlastné videá a pritom stále ostať cool.
Zoznam príspevkov
Katarína Chudá, Pavol Paulenda
Young lions - Bronz: PRANK │ VYCHYTÁVKA S PANVICOU! |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Binge-watching videí je fenomén dnešnej doby. Mladí ľudia sledujú youtube videá pokojne aj niekoľko hodín bez prestávky a doslova tak zabíjajú čas.
My sme sa rozhodli ich bezstarostný playlist narušiť videom, ktoré sa naoko tvári ako “ďalšie v poradí”. Preto má aj tento clickbaitový názov.
Skrýva sa v ňom však jednoduchý message.
Namiesto sledovania pripečených videí, sprav aspoň jeden dobrý skutok. A pošli to ďalej…
V rámci stratégie by sme oslovili sieť influencerov, ktorý by toto video publishli ako svoje a ponúkli ho tak svojím subscriberom. O zvyšok už sa postará sila internetu.
Zoznam príspevkov

5. Media

Jana Kvardová, Martin Piteľ
Young lions - Silver: #5eurnaden |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Denne míňame veľa.

Rodiny v núdzi, ktoré žijú v chudobe a rodiny s deťmi so závažným ochorením, nemali toľko šťastia ako my a denne bojujú o to, ako uživiť svoju rodinu. Náš životný štýl si jednoducho nemôžu “dovoliť”. Denne musia vyžiť len z pár eur.

Prostredníctvom výzvy #5eurnaden chceme aktivizovať mladých aj dospelých, aby si vyskúšali na vlastnej koži, aké je to prežiť len z pár eur denne. Zároveň vďaka tejto myšlienke budeme nielen šíriť osvetu, ale aj vyzbierame finančné prostriedky pre rodiny, ktoré to potrebujú.
Zoznam príspevkov
Zdenko Mojto , Michal Vasilenko
Young lions - Bronz: Daruj svoje narodeniny |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Každý chce byť tak trochu filantrop a každý sa so svojou dobročinnosťou rád podelí so známymi. Keďže Facebook priťahuje pri narodeninách veľkú pozornosť našich priateľov, dajme ľuďom možnosť pochváliť sa verejne, prostredníctvom Facebookovej výzvy, aby dar na ich narodeniny nedarovali im, ale tým, ktorí to naozaj potrebujú.
Zoznam príspevkov
Jaroslav Vígh, Juraj Pobjecký
Young lions - Bronz: #MultipacknySkutok |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Vytvoriť inovatívnu kampaň pod hlavičkou Ďakujeme.sk, ktorá rozšíri povedomie o rodinách v núdzi a reálne im pomôže.

Problém:
Pre mnohých je bariérov pri darovaní samotná forma. Ako zjednodušiť mechaniku poskytovania finančnej pomoci a priniesť ju bližšie k ľuďom, priamo do ich každodenných rituálov a bežných prostredí?

Idea:
#MultipacknySkutok - unikátny rad produktov každodennej spotreby, ktorých kúpou pomáhate rodinám v núdzi. Vďaka jednoduchej mechanike „2 za cenu 3“, „3 za cenu 4“ a pod., bude v každom balení časť z multipacku chýbať. A práve chýbajúce produkty poputujú tam, kde sú najviac potrebné - do domácností, kde sa počíta každé euro.
Zoznam príspevkov

6. Design

Anton Dúbravec, Michal Salva
Young lions - Gold: Spájanie a zdieľanie - Goodeas |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spájanie a zdieľanie sú dva pojmy, ktoré stáli na začiatku zrodu nášho návrhu. Goodeas si dáva za cieľ spájať kampane z celého sveta do databázy a následne ich zdieľať s neziskovými organizáciami v ktorejkoľvek krajine.
Prepojením kreatívcov a organizácií, zdieľanie vedomostí, skúseností a myšlienok má urobiť svet lepším. Celosvetovo využívaný symbol zdieľania je nosným prvkom jednoduchého a čistého návrhu loga Goodeas.
Zoznam príspevkov
Roman Roj, Michal Hazior
Young lions - Silver: i |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre online databázu ideí Goodeas sme zvolili jednoduchú formu, ktorá vychádza z pôvodného návrhu loga.
Michal Dvorský, Lenka Ďurkovičová
Young lions - Bronz: Goodeas |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pri návrhu loga sme pracovali hlavne s jednoduchou myšlienkou recyklácie nápadov a s tým, že práva na idey sú voľne šíriteľné pre neziskové organizácie. Preto sme vytvorili vlastný symbol voľne recyklovateľných nápadov, do ktorého sme zapracovali najznámejšie prvky – šípku, ako symbol recyklácie, a kruh, ktorý je známy z grafiky ochranných známok, tzv. copyrights.

Primárne sme to využili v logu, kde sme šípku v kruhu navrhli tak, aby pripomínala písmeno G z názvu projektu.

Šípky sa využívajú v grafike aj pri predstavovaní jednotlivých projektov. Sú navrhnuté tak, aby pripomínali grafiku určitého ocenenia, napr. keď sú filmy na plagátoch označované aj oceneniami Cannes.

Symbol voľne recyklovateľných dobrých nápadov využívame aj pri vizitkách či iných propagačných materiáloch.

Využívame ho tiež aj pri Facebookových postoch pre okamžité rozpoznanie príspevkov.

7. Cyber

Ivana Pacoňová, Michal Hornický
Young lions - Bronz: FejsPuk |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pri športe a hokeji obzvlášť, vzniká množstvo nových priateľstiev, nezabudnuteľných udalostí a zážitkov, o ktoré máte chuť sa podeliť. Dnešné deti však nadobúdajú priateľstvá a delia sa o zážitky čoraz častejšie len vo virtuálnom svete. Čo je veľká škoda. Aby sme to dali do poriadku a podporili zároveň vznik nových hokejových talentov, vytvorili sme novú sociálnu sieť s názvom FejsPuk. FejsPuk pomôže deťom nadväzovať priateľstvá a zdieľať neopakovateľné momenty naživo. Offline. Počas hrania hokeja!
Zoznam príspevkov