Young Lions 2019

Z dôvodu zrušeného svetového festivalu Cannes Lions 2020 nebude národné kolo nominačnej súťaže Young Lions 2020 organizované.

Výsledky 2019

1. Print

Patrícia Reichlová, Katarína Jurková
Young lions - Gold: Udržiavajte svoje ego v dobrom stave |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Svoje ego na sebe nosíme rovnako ako oblečenie. Ego je pre nás užitočné, ale pri nesprávnej starostlivosti sa môže roztiahnuť a obmedzovať ľudí v našej blízkosti.
Nosenie oblečenia od Egoboxu nám to má stále pripomínať. Ak ego odložíme,
priestor ukázať sa dostanú mladé talenty okolo nás, a zároveň talentovaní umelci v súťaži Egobox.
Zoznam príspevkov
Matúš Kvas, Adam Marčan
Young lions - Silver: Young Lions? To je detská súťaž |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: EGOBOX je koncept, ktorý vyzýva autorov zapojiť sa do dizajnérskej súťaže. Paradoxne, sú to práve umelci, ktorí často trpia na svoje vysoké egá. Odmietajú, zapierajú, myslia si, že sú majstri sveta… Využívame ich tak ako výbornú demonštráciu - ich veľké egá ukazujeme cez odmietanie zapojiť sa do tejto súťaže. Ľuďom tak dávame jasný signál, prečo by nás mali finančne podporiť kúpou trička.
Ivana Viteková, Jakub Svetlík
Young lions - Bronz: Na názve sme sa nedohodli |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tu mala byť stručná explikácia prihlásenej práce, ale obaja sme sem chceli napísať niečo iné a tak sme nakoniec nenapísali nič.
Zoznam príspevkov

2. PR

Veronika Podmaková, Dominika Múdra
Young lions - Gold: Moderná krajina platí mobilom |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenská sporiteľňa sa snaží prispieť k pretváraniu Slovenska na modernú a zodpovednú krajinu. Takže kto iný by mal vyzvať Slovákov, aby sa od platobných kariet posunuli k modernejšiemu Google Pay? Treba len brnknúť na tú správnu strunu – našu národnú hrdosť a večné doťahovanie sa s bratmi Čechmi.
Zoznam príspevkov
Ivana Pacoňová, Patrik Dinh Thien
Young lions - Silver: netrPAYzlivosť |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Takzvaná netrPAYzlivosť je nervozita spôsobená pomalým platením jedného zo zákazníkov. Na ostatných čakajúcich v rade sa prejavuje hlbokým predýchavaním, gúľaním očami a uštipačnými poznámkami na adresu platiaceho. Účinným spôsobom ako jej predchádzať je rýchle a jednoduché platenie mobilom, a preto sa Slovenská sporiteľňa rozhodne proti nej bojovať.
Zoznam príspevkov
Natália Mikušová, Katarína Šebová
Young lions - Bronz: Doba bez kontaktu |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Po dobe kešu a dobe platobných kariet nastala doba bez kontaktu. A to je dobre, lebo nám to uľahčuje a urýchľuje každodenné platby. "Bez kontaktu" však nemusí byť chápané vždy pozitívne. Našou PR kampaňou okrem témy moderných spôsobov platenia otvárame aj celospoločenskú tému vzájomnej pomoci. Motivujeme ľudí používať moderné technológie, a vytvoriť si tak zvyk pomáhať druhým. Okrem budovania silného PR potenciálu presahujeme aj do konkrétnych príkladov bezkontaktnej platby a pomoci ľuďom, ktorí to potrebujú.
Zoznam príspevkov

3. Marketers

Michal Neuschl, Jakub Ligač
Young lions - Gold: Zlatý Bažant chlebový ležiak |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Heineken Slovensko dlhodobo pracuje na znižovaní dopadu na životné prostredie. Výrobou piva Zlatý Bažant Chlebový ležiak pivovar Hurbanovo spotrebováva nepredaný chlieb z lokálnych pekární a nahrádza ním časť sladu. Mláto - sladová hmota - ako odpad z výroby piva, sa následne využíva ako krmivo pre živočíšnu výrobu a tak uzatvára kolobeh odpadu a suroviny.
Zoznam príspevkov
Martin Rusko, Veronika Fašková
Young lions - Silver: Príbeh sudu |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Základom výroby každej whiskey je dozrievanie obilného destilátu v drevenom sude, ktorý sa na zrenie využíva niekoľkokrát - desiatky rokov.
...preto ho môžeme považovať za jeden z najefektívneších výrobkov v cirkulárnej ekonomike.
Zoznam príspevkov
Miroslava Píšová, Karin Janáčová
Young lions - Bronz: Makers Place by HB Reavis |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Brief pre komunikačnú kampaň pre koncept Makers Place, dostupné miesto pre všetkých, ktorí chcú svojim veciam nájsť nové využitie. Dielňa ako verejný priestor, ktorá bude spájať business aj lokálnu komunitu a poskytne potrebné náradie a knowledge source.
Zoznam príspevkov

4. Film

Jaroslav Vígh, Lukáš Krist
Young lions - Gold: Domovníčka |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Toto je skutočný príbeh o Lenke Polákovej - obyčajnej domovníčke, ktorej sa podarilo vybudovať susedskú komunitu na veľmi neobyčajnom mieste.
Zoznam príspevkov
Jozef Plichtík, Miroslava Králiková
Young lions - Silver: Komunitný Výťah |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Výťah je typickým miestom, kde dávajú ľudia prednosť svojmu individualizmu. Stáva sa tak metaforou na moderný svet, kde sa ľudia stretávajú čím ďalej tým menej a nežijú komunitne. A pritom stačí tak málo, niekedy čo i len pozdrav a aj nevinná cesta výťahom môže vyústiť do prospešného komunitného projektu.
SONG: Clair de lune (royality free/public licence)
Zoznam príspevkov
Martin Luther, Katarína Chudá
Young lions - Bronz: Komunita začína dvomi |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Niekedy môžu mať ľudia pocit, že založiť alebo začať komunitu je ťažké. To je jeden z dôvodov, prečo sa im do toho možno nechce.

No na skvelé vzťahy so susedmi a krásne okolie netreba presvedčiť 100 ľudí. Niekedy jednoducho stačí presvedčiť seba.
Zoznam príspevkov

5. Media

Andrea Beckova, Matúš Lieskovský
Young lions - Gold: Out of Box |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: So stratou blízkeho sa dospelí ani deti nevyrovnávajú ľahko. V našej spoločnosti je plač stále považovaný za slabosť. Smútiaci tak často neprejavia naplno svoj smútok, separujú sa a ak aj ich blízki vidia, že sú smutní a že to zrejme nezvládajú, nevedia ako im prejaviť podporu, citlivo pomôcť či poradiť.
Od nepamäti bolo podanie vreckovky symbolom podpory či pozornosti. 72% Slovákov v súčasnosti použije 1-4 boxy vreckoviek mesačne. Preto sme sa rozhodli, že gestom podpory v rámci kampane bude darovanie boxu brandovaných vreckoviek Plamienok. V našej stratégii identifikujeme momenty, kedy ľudia pociťujú smútok a kedy slzy neudržia a zišla by sa im vreckovka – v kine, v nemocnici, počas dušičiek. Vtedy im darujeme box Plamienok so všetkými dôležitými informáciami o Centre smútkovej terapie. Poukážeme na dôležitosť podania pomocnej ruky, vystúpenia zo svojho „komfortného boxu“ či už ako pomáhajúci alebo smútiaci.
Box a gesto darovania využijeme vo všetkých navrhnutých media riešeniach, aby sme dosiahli čo najvyššiu adaptáciu – TV, rádio, print, cinema, online, influenceri.
Zoznam príspevkov
Martin Piteľ, Renáta Péterová
Young lions - Silver: #SVETLOVE |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Naším cieľom je zvýšiť povedomie o centre vďaka využitiu jedinečného média – svetla. Vďaka 
2-mesačnej inštalácii, ktorú odprezentujeme po prvýkrát počas Bielej noci, dokážeme už v prvý večer kampane vzbudiť záujem o citlivú tému v tisícoch ľudí.
Zoznam príspevkov
Patrik Sabo, Michal Hroš
Young lions - Bronz: 53 914. |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Smrť je v našej spoločnosti téma, o ktorej sa boja hovoriť nielen deti, ale často aj dospelí. Táto kampaň ukáže, že sa netreba hanbiť o smrti otvorene rozprávať a priznať si, ako sa nás táto téma dotýka.
Finálnym cieľom je edukácia cieľovej skupiny ohľadne Centra smútkovej terapie, ktoré vie pomôcť ako deťom, tak aj rodičom vyrovnať sa so stratou najbližších. Ukážeme, že požiadať o pomoc v takejto situácii nie je znakom slabosti.
Zoznam príspevkov

6. Design

Jakub Svetlík, Peter Danada
Young lions - Gold: telEKOm |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mohli sme písať headliny a tlačiť printy o tom, ako sa snažíme byť ekologickí.
My sme však implementovali celé posolstvo do samotného loga a názvu.
Zoznam príspevkov
Alexandra Šebíková, Nina Čepková
Young lions - Silver: #kedmoZEMpomozem |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ecologization of Telekom-veľkému a odvážnemu brandu zmenili vizualitu, tak aby bolo jasné, že jeho eco-friendly aktivity myslí naozaj vážne. Využili sme farbu a prvok, ktorý je v modernej dobe úzko spätý s problematikou znečisťovania prostredia.
Marek Sivy, Michal Roháček
Young lions - Bronz: Ukážme to dobré v nás |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Všetci chceme byť ekologickí. Ale iba málokedy sa tak správame. Ak nám záleží na svete okolo, prečo to neukážeme? Táto myšlienka je vyjadrená v dizajnovom jazyku, ktorý ani tak nevytvára nový svet, ako skôr nachádza, odhaľuje, vyzdvihuje. To, čo tu celý čas bolo, no niekedy až príliš skryté. To, čo je v každom z nás dobré a správne.

7. Digital

Matúš Hliboký, Matej Homola
Young lions - Gold: Data Charger |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pred pár rokmi nám vo výhľade na koncertoch zavadzali iba zdvihnuté ruky fanúšikov a zapaľovače pri slaďákoch. Teraz nám vo výhľade zavadzajú smartfóny a viac ako koncert sledujú ľudia svoje displeje. Dokážu si vôbec mladí užiť koncert bez smartfónu? Orange preto odmení dátami ľudí, ktorí odložia svoje telefóny a užijú si koncert ako za starých dobrých čias.
Ľubomír Abrinko, Dajana Székelyová
Young lions - Silver: SONG STORY SHORT |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: To najlepšie a zároveň najhoršie na festivaloch je obrovský výber interpretov. Nemáme čas objaviť ich pred festivalom všetkých a na mieste je už neskoro. A tak veľakrát prídeme o skvelý zážitok.
Orange prináša užitočné riešenie, vďaka ktorému si návštevníci užijú festivaly tento rok naozaj naplno.
Zoznam príspevkov
Simona Šebestová, Tomáš Papranec
Young lions - Bronz: Hlasovka powered by Orange |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: “Nie si tam? Počúvaj tu!” hovorí Messenger Chatbot, powered by Orange pomenovaný poľudštene po hlasových správach - Hlasovka. Chatbot, ktorý sa pravidelne prihovorí účastníkom festivalov prostredníctvom autentických hlasových nahrávok – hlasoviek, podporený pomocou Facebook Ads a vlastnou microsite.
Zoznam príspevkov